Projekt „Lubelski Park Nowych Możliwości” realizowany jest w ramach Działania 10.6 Uczenie się osób dorosłych Priorytet X Lepsza edukacja, współfinansowany ze środków EFS+ w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Projekt realizowany jest na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Celem głównym projektu jest podniesienie i rozwinięcie umiejętności prawidłowego i sprawnego wykonywania określonego rodzaju czynności, zadań lub funkcji tj. umiejętności cyfrowych, umiejętności społecznych, eko-umiejętności, umiejętności matematyczno-logicznych, umiejętności aktywnej integracji, dla 50 Uczestników projektu z terenu województwa lubelskiego, z powiatów: łęczyńskiego, lubelskiego i miasta Lublin.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do 50 osób dorosłych, które pracują, zamieszkują lub przebywają na terenie województwa lubelskiego w powiatach: lubelskim, łęczyńskim lub mieście Lublin, posiadają umiejętności podstawowe odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz zgłaszają z własnej inicjatywy chęć podnoszenia lub uzupełnienia umiejętności
i kompetencji. W szczególności zapraszamy:
Formy wsparcia:
Działaniami oferowanymi Uczestnikom/Uczestniczkom projektu będą:
Termin realizacji: 02.11.2023 – 31.03.2025
Całkowita wartość projektu wynosi 270 478,75 zł, w tym wartość dofinansowania wynosi 256 378,75 zł.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
KTO JEST UPRAWNIONY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE?
PODSTAWOWE KRYTERIA UDZIAŁU, KTÓRE ŁĄCZNIE MUSZĄ SPEŁNIAĆ WSZYSCY UCZESTNICY PROJEKTU:
DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK PROJEKTU:
Co najmniej 50% wszystkich Uczestników/Uczestniczek projektu (25 osób) będą stanowiły osoby dorosłe, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
Co najmniej 30% Uczestników/Uczestniczek projektu (15 osób) będą stanowiły osoby, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.
NA ETAPIE REKRUTACJI MOŻNA OTRZYMAĆ PUNKTY DODATKOWE (PREMIUJĄCE)
Szczegółowy opis struktury grupy docelowej zawarty jest w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Rekrutacja do projektu będzie trwać od 06.12.2023 r. do 10.01.2024 r. (z możliwością wydłużenia naboru).
Dokumenty rekrutacyjne będzie można składać w Biurze projektu (pokój II.4) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 oraz kurierem bądź pocztą tradycyjną na adres Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A., ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin, z dopiskiem: Biuro projektu LPNM pokój II.4. Dokumenty powinny być dostarczone w zamkniętej kopercie opatrzonej dopiskiem: „Zgłoszenie do projektu Lubelski Park Nowych Możliwości”. Dodatkowo, w lewym górnym rogu koperty należy umieścić dane Kandydata: imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. W przypadku wysłania dokumentów pocztą/kurierem, za dzień złożenia dokumentów uznaje się dzień dostarczenia przesyłki do Biura projektu. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość przesłania dokumentacji rekrutacyjnej skanem, na adres lubelskipark@lpnt.pl, wówczas oryginały dokumentów należy również dostarczyć do Biura projektu pocztą/kurierem lub osobiście w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty przesłania dokumentów mailem. Rozpatrywane będą tylko te dokumenty, które wpłyną do Biura projektu w trakcie trwania naboru.
Dokładne terminy rekrutacji do projektu podane zostaną na stronie internetowej www.lpnt.pl. Informacja o rozpoczęciu rekrutacji opublikowana zostanie na stronie internetowej na co najmniej 3 dni kalendarzowe przed dniem uruchomienia naboru dokumentów.
Projekt skierowany jest do 50 osób dorosłych, które pracującą, zamieszkują lub przebywają na terenie województwa lubelskiego – w powiatach łęczyńskim, lubelskim lub mieście Lublin, posiadają umiejętności podstawowe odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz zgłaszają z własnej inicjatywy chęć podnoszenia lub uzupełnienia umiejętności i kompetencji. W szczególności zapraszamy kobiety, osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami, jak również osoby, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.
Rekrutacja będzie trwała do momentu zrekrutowania grupy docelowej zgodnie ze wskaźnikami dla projektu.
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. zastrzega sobie możliwość zawieszenia naboru Kandydatów/Kandydatek, w przypadku, gdy liczba złożonych Formularzy rekrutacyjnych w projekcie przekroczy 80. W przypadku nie osiągnięcia wskaźników właściwych dla projektu, nabór formularzy rekrutacyjnych będzie wznowiony. O zawieszeniu naboru decyzję podejmować będzie Koordynator projektu.
Dodatkowe punkty na etapie rekrutacji otrzymają osoby:
Szczegóły dotyczące punktów i warunków ich przyznawania znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Rekrutacja w ramach Projektu będzie prowadzona w 3 etapach:
ETAP 1. Nabór dokumentów rekrutacyjnych
Nabór Uczestników do projektu odbywać się będzie w okresie listopad 2023 r.- styczeń 2024 r.
W uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w przypadku wpłynięcia niewystarczającej liczby zgłoszeń lub braku możliwości wyłonienia pełnej liczby Uczestników/Uczestniczek Projektu, Beneficjent zastrzega sobie prawo do wydłużenia lub ogłoszenia dodatkowego naboru dokumentów. W sytuacji dużego zainteresowania potencjalnych Kandydatów/Kandydatek udziałem w projekcie i przyjęcia 80 formularzy, Beneficjent zastrzega sobie prawo zawieszenia/wstrzymania rekrutacji w celu weryfikacji dokumentów.
ETAP 2. Ocena formalna i punktowa dokumentów rekrutacyjnych
Oceny formalnej złożonych dokumentów rekrutacyjnych dokonuje dwóch członków Komisji Rekrutacyjnej.
Ocena formalna obejmuje sprawdzenie złożonych dokumentów rekrutacyjnych tj.:
W przypadku stwierdzenia uchybień formalnych Kandydat/Kandydatka zostanie wezwany/a do naniesienia poprawek/uzupełnień złożonych dokumentów. Korekty błędów formalnych należy dokonać w ciągu 3 dni kalendarzowych od dnia poinformowania – telefonicznie bądź mailowo przez Beneficjenta. W przypadku niedokonania poprawek/uzupełnień w terminie zgłoszenie zostanie odrzucone z przyczyn formalnych, co wykluczy Kandydata/Kandydatkę z udziału w projekcie.
ETAP 3: Indywidualna diagnoza posiadanych umiejętności
Rozmowa z psychologiem ma na celu określenie poziomu posiadanych umiejętności podstawowych oraz potrzeb edukacyjnych w zakresie ich poprawy i będzie służyć odpowiedniemu dopasowaniu indywidualnego wsparcia edukacyjnego. Proces diagnozy będzie dostosowany do specyficznych potrzeb i sytuacji osoby diagnozowanej, uwzględniając kompetencje społeczne, czynniki motywujące i ewentualne bariery udziału w projekcie, i będzie trwał 2 godz. zegarowe – 1 indywidualne spotkanie.
Po zakończeniu Etapu 3 Uczestnik/Uczestniczka projektu zostanie objęty/a wsparciem szkoleniowym.
Wsparcie szkoleniowe obejmie tematykę:
Wsparcie szkoleniowe obejmie tematykę:
Wsparcie szkoleniowe obejmie tematykę:
Wsparcie psychologa i proces walidacji
Każdy Uczestnik projektu otrzyma wsparcie mentora/psychologa w wymiarze 3 godzin zegarowych do wykorzystania na każdym etapie realizacji projektu w zależności od indywidualnych potrzeb.
Podsumowaniem wsparcia będzie walidacja, czyli sprawdzenie, czy określone umiejętności, wiedza i umiejętności społeczne zostały osiągnięte i mogą być potwierdzone, niezależnie od wybranego sposobu uczenia się. Walidacja będzie prowadzona w czteroetapowym procesie, na który składają się: identyfikowanie, dokumentowanie, weryfikacja i certyfikowanie w wymiarze 2 godzin na Uczestnika/Uczestniczkę projektu.
Uczestnik/Uczestniczka projektu zobowiązany/a jest do uczestnictwa w co najmniej 80% godzin szkoleniowych przewidzianych na realizację szkoleń oraz 100% na spotkaniach indywidualnych, obejmujących diagnozę umiejętności, mentoring i walidację. Potwierdzeniem udziału we wszystkich formach wsparcia będą listy obecności.
W dniu składania dokumentów Kandydat/Kandydatka składa Formularz rekrutacyjny oraz niezbędne dokumenty. Osoby przyjmujące dokumenty nie będą sprawdzać ich poprawności. Dokumenty będą weryfikowane formalnie w kolejnych dniach, a Kandydaci/Kandydatki otrzymają możliwość poprawy/uzupełnienia swoich wniosków pod względem formalnym. Przed dniem rozpoczęcia rekrutacji pracownicy Działu projektu LPNM służą swoją pomocą i odpowiadają na wszelkie pytania.
Jako komplet dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć:
1. Formularz rekrutacyjny – zgodnie ze wskazanym w ogłoszeniu rekrutacyjnym załącznikiem
Formularz rekrutacyjny należy wypełnić czytelnie, elektronicznie lub odręcznie DRUKOWANYMI LITERAMI i przedłożyć w formie papierowej wraz z czytelnym podpisem Kandydata/Kandydatki do projektu.
2. Załączniki potwierdzające status Kandydata/Kandydatki do projektu zgodne z wytycznym zawartymi w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. Są to:
w przypadku osób pracujących na terenie województwa lubelskiego w powiatach: łęczyńskim, lubelskim lub mieście Lublin – oryginał zaświadczenia od pracodawcy potwierdzający zatrudnienie w danym powiecie, zawierające informacje o podmiocie zatrudniającym, formie, okresie oraz wymiarze zatrudnienia. Ważność zaświadczenia dla celów niniejszego projektu wynosi 30 dni kalendarzowych od jego wydania (jeśli dotyczy).