Światowy dzień własności.
Światowy dzień własności.
Siła napędowa zmian: kobiety w innowacji i kreatywności
Seminarium z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej
Serdecznie zapraszamy na Seminarium z okazji Światowego, które organizujemy razem z Lubelskim Klubem Biznesu, Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie i Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów/Urząd Miasta Lublin.
Miejsce: Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin, Inkubator Technologiczny, Sala I.6
Czas: 26.04.2018 r. godz. 10:00 – 13:00
Wstęp wolny
Więcej info: design@lpnt.pl
Seminarium będzie okazją do wspólnej rozmowy o roli własności intelektualnej i o tym, w jaki sposób skutecznie podnosić kreatywność i innowacyjność. Jest też okazją do wymiany myśli i refleksji przez przedstawicieli różnych środowisk.
AGENDA
Godz. 10:00 – 13: 00
moderatorzy: Agnieszka Gąsior – Mazur (prezes LKB), dr Joanna Hołda (dyrektor LID), Michał Furmanek (UM Lublin), adw. Bartosz Przeciechowski (w imieniu ORA Lublin).
Rozmowa nr 1 (panel dyskusyjny z udziałem uczestników seminarium) Rola własności intelektualnej w działalności zawodowej – twórczej, kreatywnej i biznesowej (w rozmowie wezmą udział: adwokaci Paulina Bukryj – Stoś i Karol Paszek, dr Mariusz Sagan dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin, dr Kinga Wernicka WPiA UMCS)
Rozmowa nr 2 (panel dyskusyjny z udziałem uczestników seminarium) Mechanizmy wspierania innowacyjności i kreatywności (w rozmowie wezmą udział: Agnieszka Walczak – Skałecka – specjalistka – ds. marki osobistej, dr Paulina Zarębska – Denysiuk – kuratorka, edukatorka, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Małgorzata Karwicka Piękno Panie oraz Sylwia Międlar z firmy RAPA)
Podczas seminarium prezentowane będą sylwetki kreatywnych i innowacyjnych kobiet z kolejnych edycji projektu ”Kreatywni” .
Światowy Dzień Własności Intelektualnej (Światowy Dzień IP) został ustanowiony w 2000 r. przez państwa członkowskie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Ustalenie tego święta na 26 kwietnia nawiązuje do wejścia w życie Konwencji WIPO z 1970 r. Celem Dnia IP jest zwiększenie ogólnej wiedzy na temat własności intelektualnej.
Światowy Dzień IP daje każdego roku wyjątkową okazję do refleksji nad rolą własności intelektualnej (patenty, znaki towarowe, wzory przemysłowe, prawo autorskie) w rozwoju kreatywności, innowacji i technologii.
W tym roku Światowy Dzień IP pod hasłem „Siła napędowa zmian: kobiety w innowacji i kreatywności” docenia błyskotliwość, pomysłowość, ciekawość i odwagę kobiet, które kształtują zmiany w świecie i naszą wspólną przyszłość.
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) to globalne forum usług, polityki, informacji i współpracy w zakresie własności intelektualnej. Jest to samofinansująca się agencja Narodów Zjednoczonych (ONZ), z 191 państwami członkowskimi. Misją WIPO jest rozwój zrównoważonego i skutecznego międzynarodowego systemu własności intelektualnej, który umożliwia rozwój innowacji i kreatywności.