Innowacyjny Mikser w Lublinie.
Innowacyjny Mikser w Lublinie.
W imieniu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” i Lubelskiego Instytutu Designu/Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S. A. serdecznie zapraszamy do udziału w Innowacyjnym Mikserze – spotkaniu poświęconym innowacjom społecznym i pomysłom na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych, które odbędzie się w piątek 27 stycznia 2017 roku w Lublinie.
W trakcie spotkania:
· przybliżymy temat innowacji społecznych i porozmawiamy o tym, co decyduje o tym, czy jakieś rozwiązanie można uznać za innowację,
· przyjrzymy się inspirującym przykładom innowacji, które pomagają w codziennym życiu osobom zależnym,
· przedstawimy ideę inkubatora innowacji dla osób zależnych i opowiemy o tym, jak można skorzystać z jego wsparcia, by zrealizować swój pomysł,
· wspólnie poszukamy pomysłów na rozwiązania odpowiadające na realnie zdiagnozowane problemy osób z różnymi typami zależności (m.in. osób z różnymi typami niepełnosprawności, niesamodzielnych osób starszych, osób czasowo zależnych od innych) w trakcie mini-sesji projektowej.
Do kogo w sposób szczególny kierujemy nasze zaproszenie?
Do udziału w Mikserze zapraszamy osoby pracujące w obszarze usług opiekuńczych i pomocy społecznej lub związane w inny sposób z tym tematem (m.in. pracowników instytucji publicznych, działaczy organizacji pozarządowych, badaczy itd.) oraz osoby niezwiązane z tym obszarem, ale zainteresowane poszukiwaniem i projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze usług społecznych. Intencją przedsięwzięcia jest nie tylko przekazanie wiedzy „od organizatorów” do uczestników, ale też (a może przede wszystkim) wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami.
Termin i miejsce spotkania
Innowacyjny Mikser odbędzie się w piątek 27 stycznia 2017 w godzinach 9.30-15.30 w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S. A. przy ul. Dobrzańskiego 3.
Zgłoszenia i zasady uczestnictwa
Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmujemy za pośrednictwem formularza do dnia 23 stycznia 2017 włącznie.
W przypadku dużej liczby chętnych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ustalenia ostatecznego składu uczestników spotkania.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w partnerstwie z Gminą Miasta Gdynia, Miastem Stołecznym Warszawa oraz ECORYS Polska Sp. z o.o.