20.11.2017

Akademia Innowacji

Rozpoczynamy "Akademię Innowacji" – projekt skierowany do studentów, doktorantów i pracowników naukowych kierunków związanych z biotechnologią, żywnością i żywieniem. Może zgłosić się każdy, kto myśli o komercjalizacji wyników swoich badań i połączeniu studiów z pracą zawodową, ale nie wie jak się za to zabrać.

Udział w projekcie jest bezpłatny i pomoże w zdobyciu wiedzy i kompetencji potrzebnych do założenia własnej działalności . Na warsztatach zostaną poruszone następujące obszary tematyczne:

  • 21.11.2017 (wtorek) - zagadnienia prawne, ochrona patentowa
  • 22.11.2017 (środa) - tworzenie i prowadzenie startupów
  • 23.11.2017 (czwartek) - innowacje w żywieniu i biotechnologii

Zwieńczeniem będzie debata „Innowacje 2.0” , która zostanie poświęcona aktualnym wyzwaniom środowiska akademickiego w kontekście komercjalizacji wyników badań i tworzenia innowacyjnych startupów.

Debata odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w auli LPNT.

Regulamin uczestnictwa w projekcie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w załączniku. Wypełniony formularz prosimy wysyłać na: inkubator@lpnt.pl

17.11.2017

Zaproszenie do składania pisemnych ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2017 i za rok 2018

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny Spółka Akcyjna z siedzibą: Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin zaprasza uprawnione podmioty do składania pisemnych ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2017 i za rok 2018.

Przedmiot zamówienia obejmuje: przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2017 i 2018 oraz sporządzenie opinii wraz z uzupełniającym raportem o tym, czy sprawozdanie finansowe podmiotu jest zgodne z przepisami prawa i stosowanymi przez Spółkę zasadami (polityką) rachunkowości, czy rzetelnie, jasno przedstawia informacje finansowe istotne dla oceny sytuacji majątkowej i finansowej Spółki oraz czy stanowiące podstawę jego sporządzania księgi rachunkowe są prawidłowo prowadzone.

Wymagany termin przeprowadzenia badania oraz złożenia opinii i raportu z badania sprawozdania finansowego: 

  • za rok 2017 do 15 maja 2018 r.
  • za rok 2018 do 15 maja 2019 r. 

Szczegóły dostępne są w załączniku.

03.11.2017

Dołącz do technologicznej rewolucji w żywieniu!

Startup Academy – organizacja zajmująca się wspieraniem i rozwijaniem przedsiębiorczości – we współpracy z AmerPharma, zachęcają do udziału w nowym programie akceleracji – Smart Foodies Accelerator.

Wszystkie osoby, które mają pomysł na produkt, usługę, oprogramowanie, aplikację lub proces z obszaru żywienia, żywności funkcjonalnej, odżywek, wellbeing, fitness, sportu, healthcare, life science oraz agri-tech mogą zgłosić się do Smart Foodies Accelerator. Formularze można przesyłać do 13 listopada 2017 roku.

Trzy najlepsze zespoły spośród zgłoszonych dostaną niepowtarzalną szansę na wzięcie udziału w programie akceleracyjnym. Podczas projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Startup Academy oraz dzięki ich pomocy stworzą swój model biznesowy. AmerPharma oferuje swoje zasoby do pracy nad rozwiązaniem, dzięki którym uczestnicy stworzą prototyp i wprowadzą swój produkt na rynek w 21 krajach. W trakcie realizacji projektów uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie mentorskie ekspertów z obu firm.

Na koniec programu uczestnicy przedstawią swój projekt przed jury, a zwycięzca będzie mógł zaprezentować swoją innowację na targach sportowych FIBO 2018 w Kolonii oraz na największych na świecie targach żywności funkcjonalnej Vitafoods w Genewie. 
Firma AmerPharma zaproponuje zwycięzcy również dalszą współpracę w formie stworzenia nowej spółki lub odkupienia projektu.

Szczegóły i zgłoszenia na: www.smartfoodies.pl 

24.10.2017

Szkolenie z własności intelektualnej

Zapraszamy na Szkolenie pt. "Własność intelektualna dla projektantów".

Spotkanie poprowadzi dr Kinga Wernicka - rzeczniczka patentowa, nauczyciel akademicki z Wydziały Prawa i Administracji UMCS,

 

Czas i miejsce:

8 listopada 2017,

Godz 10:00 - 13:00,  

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A., ul. Dobrzańskiego 3, Sala I.7 (Inkubator) 

 

Wstęp wolny. 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: p.skrzypczak@lpnt.pl

 

Zaprojektowane i dopracowane w detalach przez mataba