Code Week 2018 w LPNT

Programowanie to język przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat w przyjazny sposób uczyły się korzystania z nowych technologii. Od 8 do 10 października zapraszamy dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do odkrywania świata programowania w formie zabawy podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Na chętnych czekają 3 rodzaje zajęć do wyboru:

  • Super roboty, Ozoboty

Ozoboty to małe, ale bardzo inteligentne roboty. Podczas warsztatów zabierzemy dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci zaprogramują zadania, które wykonają roboty: wpłyną na ich sposób poruszania się oraz efekty świetlne. Ozoboty EduSense są zdobywcą tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce.

  • Programowanie obiektowe Scratch

W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, tworząc swoje autorskie programy, gry i pokazy multimedialne. Scratch inspiruje dzieci do świadomego wykorzystywania nowoczesnych technologii i tworzenia własnych narzędzi, potrzebnych w codziennym życiu.

  • Robotyka Lego WeDo

Samodzielne budowanie robotów z Lego to tylko pierwsza z przygód, które czekają na uczestników zajęć z Lego WeDo. Następnym krokiem będzie wprawienie robotów w ruch! Mali programiści wyposażają je w silniki oraz sensory. Następnie, pracując w grupach, zaprogramują działanie swoich urządzeń.

Prowadząca: Agnieszka Antolak

Harmonogram

 

8.10.2018 (poniedziałek)

9.10.2018 (wtorek)

10.10.2018 (środa)

9:00-10:00 Ozoboty / rezerwacja Lego WeDo / rezerwacja Ozoboty / rezerwacja
10:15-11:15 Scratch / rezerwacja Lego WeDo / rezerwacja Ozoboty / rezerwacja
11:30-12:30 Lego WeDo Lego WeDo / rezerwacja Scratch / rezerwacja

 

Zaprojektowane i dopracowane w detalach przez mataba